Artykuły

piątek, 05 kwiecień 2019 09:55

Strona w budowie

Strona w budowie

czwartek, 07 marzec 2013 08:56

Rozwijamy mowę poprzez rysowane wierszyki!

Jest to świetna propozycja na rozbudzenie zainteresowania dziecka nie tylko samą czynnością rysowania, ale także doskonale pobudza rozwój mowy. Więcej przeczytamy na portalu egodziecka: http://www.egodziecka.pl/Rysowane-wierszyki-jako-wsparcie-rozwoju-mowy-dziecka.html

czwartek, 07 marzec 2013 08:49

Hartujemy!

Zbliża się czas sprzyjający długim pobytom na świeżym powietrzu, które jak wiadomo mają mnóstwo zalet. Jak spędzać czas z dzieckiem na świeżym powietrzu, aby hartować organizm, jak ubierać dziecko, jakie temperatury otoczenia są dla niego najlepsze? O tym wszystkim przeczytamy w artykule na portalu egodziecka: http://www.egodziecka.pl/Przedwiosenny-spacer-czyli-hartujemy-dziecko.html 

wtorek, 21 sierpień 2012 06:52

Przygotuj dziecko do Przedszkola!

Już niedługo 1 września i kolejne pokolenie maluszków rozpocznie swoją przygodę z przedszkolem. Jak przygotować do tego momentu dziecko i siebie przeczytamy w poniższym artykule. 

http://www.edziecko.pl/przedszkolak/1,79346,2246511.html

poniedziałek, 04 czerwiec 2012 07:06

Histeryczni Rodzice ?!

Na portalu wysokieobcasy.pl znajdziemy wywiad z Anną Zdrojewską – kulturoznawcą oraz założycielką wydawnictwa Mamania. Głównym tematem opublikowanej rozmowy będzie bezpieczeństwo dzieci w dzisiejszym świecie. Czy dzisiejsi rodzice to histerycy, których obsesyjny lęk o bezpieczeństwo ich dzieci sprawia, że chowają je pod bezpieczny klosz, który nie pozwoli dziecku odkrywać świata w imię troski o jego "dobro"?

Czytaj więcej-> http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53581,11830752,Czy_rodzice_maja_dzis_paranoje_.html

niedziela, 15 styczeń 2012 16:29

Ucz dziecko dobrych manier!

Każde dziecko powinno znać podstawowe zasady kulturalnego zachowywania się przy stole. Oczywiście, że nie możemy wymagać tego samego od kilku latka, czy od nastolatka, jednakże jak informuje portal uczdziecko.pl, wczesne wprowadzenie jasnych zasad i konsekwencja dorosłych w ich przestrzeganiu, zaprocentuje właściwą postawą naszego dziecka w trakcie spożywania posiłków. Z pewnością odniesie to wiele pozytywnych skutków zarówno w trakcie codziennych, domowych posiłków, jak też w czasie rodzinnych uroczystości lub wyjść do restauracji. Nie ma przecież nic przyjemniejszego jak niedzielny obiad zjedzony w spokojnej i kulturalnej atmosferze tak samo w domu, jak i w miejscu publicznym.
W.G.

niedziela, 15 styczeń 2012 16:20

Gdy nadchodzi noc, a dziecko nie chce spać...

Cóż wówczas począć? Jak przeczytamy w artykule na portalu egodziecka.pl, siła tkwi w rytuałach. Codzienne powtarzanie cyklu określonych czynności, które przybliżają dziecko do snu, ma zbawienną moc...
W.G.

poniedziałek, 02 styczeń 2012 17:44

Dlaczego moje dziecko niszczy zabawki?

Dzieci bardzo często niszczą swoje zabawki. Sprawdźmy, co jest tego przyczyną?

Jak informuje portal bbedukacja.pl, istnieje wiele powodów dla których dziecko nie szanuje tego, co posiada. Czasami problemem jest niedopasowanie zabawki do wieku dziecka. Kilkulatek lubi sprawdzać zachowanie określonych przedmiotów, stąd często rzuca zabawkami aby usłyszeć odgłos jaki ona wydaje, lub jak się zachowa w kontakcie ze ścianą lub podłogą.
Starsze dziecko bywa znudzone nadmiarem zabawek i często niszczy je nieświadomie, lub robi to celowo, gdy chce zwrócić na siebie uwagę.

poniedziałek, 02 styczeń 2012 08:55

Pomysły na długie zimowe wieczory.

Przed nami czas długich i ciemnych zimowych wieczorów. Co zrobić aby ciekawie wykorzystać ten czas, gdy pogoda skutecznie uniemożliwia nam i dziecku wyjście na późno popołudniowy spacer?